Czy trzeba być menedżerem by zarządzać projektami?

Coraz więcej osób dąży do tego, aby połączyć swoją pracę zawodową z pasją. Chcemy móc zarabiać robiąc to co daje nam przyjemność. Wielu z nas w ten sposób decyduje się na połączenie swojej pracy z kreatywną działalnością jaką jest bycie także zarządzanie projektami. Jednak na swej drodze pojawia się pytanie czy musimy mieć wykształcenie menadżera, aby móc rozpocząć swoje zadania w tym kierunku?

Czy powinniśmy zdecydować się na ukończenie agile project management szkolenie, aby zyskać szansę zostania zatrudnionym w wymarzonej firmie, na wymarzonym stanowisku. W ostatnich czasach wymagania połączone z wykształceniem oraz rodzajem ukończonych szkół znacznie zmieniły się co związane jest z wprowadzeniem przez wiele firm metodyki agilie do naszej pracy.

W klubie z tym większą uwagę skupia się na szukaniu umiejętności wykorzystania zasad tej metody w codziennej pracy, niż posiadania wiedzy z branży menadżerskiej.


Na blogu: https://www.bractwomorza.pl/


Znacznie większym zainteresowaniem na rynku pracy cieszą się osoby, które ukończyły agile pm foundation oraz uzyskały odpowiedni certyfikat potwierdzający zdobyte w trakcie kursu umiejętności. Są to bowiem osoby, które mają dużą wiedzę teoretyczną również praktyczną jeśli chodzi o wykorzystanie agilie w procesie zarządzania projektami.

Więc jeśli dążysz do tego, aby rozpocząć swoją funkcję w branży związanej z zarządzaniem projektami powinieneś skupić się na rozwijaniu wiedzy w różnej dziedzinie czyli dokładniej mówiąc z metodyką scrum lub agilie.

Możesz zdecydować się na samodzielne poszukiwanie wiedzy, jednak według nas idealniejszym podejściem będzie skorzystanie z ofert jakie dają nam szkolenia scrum developer. Oprócz zdobytej w ten sposób wiedzy możesz zyskać kolejny atut którym jest certyfikat.

Udowodni on bowiem twoją wartość na rynku i zwiększy zainteresowanie tobą jako pracownikiem przez spółki skupiające się daną branżą usług. Podejmuj właściwe wole oraz kieruj swój rozwój w dziedziny, które mogą przynieść Ci sukces na rynku pracy.

Add a Comment